راهنمای انتخاب عینک ایده آل- بخش اول

تلاش برای پیدا کردن عینک

تلاش برای پیدا کردن عینک باید کاری سرگم کننده باشد نه خسته کننده. شکل صورت، رنگ مو و  سلیقه­­ ی شخصی در یافتن فریم مناسب برای شما نقش دارند. اینجا ما سعی داریم دستورالعمل هایی را به شما ارائه کنیم، اما باید بدانیم که گاهی هم می توان قوانین را زیر پا گذاشت و صورت گرد و عینک گرد ترکیب فوق العاده ای را تشکیل بدهند و رنگ موی قرمز و عینک  قرمز سبک خاص شما شوند.

این راهنما به شما کمک می کند همه ی عوامل را ارزیابی و سپس عینک‌تان را انتخاب کنید. همچنین ما از شما می خواهیم موقعیت‎تان را تصور کنید. قرار است این عینک را در محل کار استفاده کنید یا برای بیرون رفتن؟ شما می توانید عینک های مختلفی برای موقعیت های متفاوت داشته باشید و یا عینکی پیدا کنید که برای همه موقعیت ها مناسب باشد.

انتخاب بر اساس :        

سایز فریم|فرم صورت|رنگ فریم|جزییات فریم

 

انتخاب سایز فریم

 

هرچه سایز فریم برای صورت شما مناسب تر باشد، عینک  بهتر بر روی صورتتان می نشیند.

عینک تان را باید همانطوری انتخاب کنید که کفش هایتان را انتخاب می کنید. ابتدا، باید اندازه را بدانید.

سایز فریم شامل سه اندازه می شود که همه ی آن ها به میلیمتر هستند.

عرض لنز: بین 31-60 میلیمتر

عرض پل: 12-31 میلیمتر

طول دسته ها:115-155 میلیمتر

راحت ترین راه برای به دست آوردن اندازه های فریم‌تان استفاده از عینکی است که اکنون اندازه  صورتتان است. این عینک می تواند عینک فعلی شما، عینک آفتابی تان و یا حتی عینک یکی از دوستانتان(اگر خودتان عینکی ندارید) باشد. معمولا تولید کننده های عینک اندازه ها را داخل دسته و گاهی هم داخل پل عینک چاپ می کنند. با داشتن این اندازه ها می توانید خیلی راحت حتی به صورت آنلاین عینک مناسب صورتتان را انتخاب کنید. عکس زیر را مشاهده کنید.

 

تشخیص فرم صورت

راهنمای کامل فرم صورت را مطالعه کنید تا فرم صورت خودتان را پیدا کنید. در نظر داشته باشد که به طور کلی عینک های مشخصی برای فرم های مختلف صورت مناسب هستند ولی این قوانین تنها برای افرادی مفید هستند که می خواهند در کمترین زمان ممکن به انتخاب مطلوب خود برسند.

آیا صورتی گرد دارید؟

 

توصیه معمول:  فریم های پررنگ، زوایای مربعی مثل مستطیل، چشم گربه ای و یا wingtipانتخاب کنید.

می خواهید انتخاب جسورانه تری داشته باشید؟عینک های گرد بر روی صورت های گرد انتخابی جسورانه و متفاوت است.

 

آیا صورتی مربعی شکل دارید؟

 

توصیه معمول: فریمی انتخاب کنید که با زوایای تیز همسو می شود، مدل های منحنی مثل فریم های بیضی، گرد و خلبانی.

می خواهید انتخاب جسورانه تری داشته باشید؟ فریم های چشم گربه ای زاویه‌دار و wingtip مربعی بر ویژگی های شما تاکید می کنند.

 

آیا صورتی مستطیل شکل دارید؟

 

توصیه معمول: فریم پهنی انتخاب کنید که قسمت بالای آن پررنگ باشد تا پیشانی‌تان را کشیده تر کند و فک تان را متعادل نشان دهد. برولین، خلبانی و چشم گربه ای مثال‌هایی از این قبیل هستند.

می خواهید انتخاب جسورانه تری داشته باشید؟ فریم های گرد در کنار زوایای صورت ترکیب جالبی را تشکیل می دهند.

 

آیا صورتی قلبی شکل دارید؟

 

توصیه معمول: عینکی با پایه عمیق انتخاب کنید. همچنین شما باید عینکی پهن تر از ابروهایتان انتخاب کنید. در این صورت فریم های خلبانی و چشم گربه ای می توانند گزینه های مناسبی باشند.

می خواهید انتخاب جسورانه تری داشته باشید؟ فریم های گرد و یا بیضی انتخاب کنید تا ظاهری دهه نودی پیدا کنید.

 

آیا صورتی بیضی شکل دارید؟

 

از آنجایی که همه ی مدل های عینک بر روی این فرم صورت ها به دلیل تقارن و تعادلشان به خوبی می نشینند، صورت بیضی معمولا به عنوان جهانی ترین فرم صورت شناخته می شود.

می خواهید انتخاب جسورانه تری داشته باشید؟ ابتدا هر چیزی که مد روز است را امتحان کنید. فریم های خلبانی؟ فریم های فلزی کاملا گرد؟همه عالی به نظر می رسند.