راهنمای انتخاب عینک ایده آل- بخش دوم

در بخش اول این مقاله

به انتخاب فریم مناسب بر اساس دو معیار سایز فریم و فرم صورت پرداختیم. در مقاله ی پیش رو انتخاب بر اساس رنگ و همچنین جزئیات فریم را توضیح خواهیم داد.

 

انتخاب بر اساس رنگ فریم

بیشتر افراد تمایل به انتخاب رنگ های خنثی مثل مشکی، قهوه ای و یا هاوانایی دارند زیرا این رنگ ها به هر رنگ مو، چشم و پوستی می آیند. اما اگر به دنبال کمی رنگ و لعاب هستید، راهنمای ما به شما کمک می کند به ویژگی های دلخواهتان برسید.

 

ست کردن با رنگ چشم

قبل از این که فکر کنید چه فریمی با رنگ چشم شما هماهنگ است، باید تصمیم بگیرید می خواهید رنگ چشم تان برجسته و یا محو شود. برای یک ظاهر متین و حرفه ای باید فریمی انتخاب کنید که رنگی خنثی دارد و یا با رنگ چشمتان هماهنگ است.

اما برای مناسبت های شادتر از جلسات کاری اول هفته، بهتر است ظاهر متفاوت‌تری داشته باشید. برای عینک شاد و غیر رسمی‌تان رنگی را انتخاب کنید که با رنگ چشمتان متضاد(ولی مکمل) باشد.

چشم های آبی:

 

                                                  

نارنجی- رنگ مکمل آبی – می تواند کاملا چشمان شما را برجسته کند. فریم های قهوه ای و هاوانایی هم با چشمان آبی هماهنگ هستند.

 

چشم های قهوه ای/ کهربایی:

  

                                                  brown-eyes

هر رنگی با چشمان شما هماهنگی دارد، از مشکی کلاسیک گرفته تا رنگ های روشن تر. اگر می خواهید ظاهری جسورانه تر داشته باشید رنگ سبز کمرنگ و یا آبی را انتخاب کنید.

 

چشم های طوسی:

       

                                              white-hair

 

برای جلوگیری از داشتن ظاهری تک‌ رنگ، از فریم های رنگی استفاده کنید. خبر خوب این است که همه ی رنگ های روشن با چشمان شماست می شوند.

 

چشم های سبز:

                                                    green-eyes

قرمز رنگ مکمل سبز است ولی ممکن است شما بخواهید این رنگ را فقط برای تعطیلاتتان نگه دارید. ما رنگ قهوه ای و رنگ های خاکی تر را پیشنهاد می کنیم. این رنگ های باوقار معمولا با چشم های سبز به خوبی هماهنگ می شوند. اگر می خواهید جسورتر به نظر برسید فریم های طلایی و یا بنفش را امتحان کنید.

 

چشم های فندقی:

                                                           hazel-eyes

چشم های فندقی معمولا از قهوه ای تا سبز تغییر رنگ می دهند، بنابراین رنگ های سبز و قهوه ای می توانند هم متضاد باشند و هم هماهنگ. رنگ کهربایی هم می تواند گزینه‎ی خوبی باشد.

 

 

 

ست کردن فریم با رنگ مو

 

رنگ موهای شما می تواند مثل رنگ چشم هایتان در انتخاب فریم مناسب موثر باشد.

موی مشکی:

                                                     black-hair-dude

 

برای موهای مشکی فریم های تیره تر مثل مشکی و یا هاوانایی انتخاب کنید. می توانید رنگ های روشن تر را هم امتحان کنید، اما این که به شما می آیند یا نه به چهره تان بستگی دارد.

 

موی سفید/طوسی:

 

                                                        gray-hair-dude

 این رنگ مو بهترین برای انتخاب عینک است. رنگ های روشن با رنگ موی شما بهتر هماهنگ می شوند.

 

موی قرمز:

 

                                                      red-hair

رنگ موی قرمز رنگ های جسورانه می طلبد. می توانید هر رنگی را امتحان کنید و یا برای داشتن ظاهری معمولی تر رنگ های تیره تر انتخاب کنید. از رنگ قرمز بپرهیزید زیرا زیادی با موهایتان یک رنگ می شود.

 

موی قهوه ای با زمینه ی قرمز:

 

                                                  

                                                             brown-hair-dude

برای موهای قهوه ای مایل به قرمز بهترین گزینه هاوانایی است. سایر فریم هایی که رنگ های خاکی تر و یا نزدیک به هاوانایی دارند هم می توانند مناسب باشند.

 

 

موی قهوه ای با رگه های طلایی/خاکستری:

 

                                                              brown-hair                                

 

فریم های تیره مخصوصا مشکی می توانند عالی باشند. همچنین می توانید رنگ های ملایم را امتحان کنید.

 

موی طلایی:

 

                                                              blonde-hair

اگر موهایتان طلایی تیره است، رنگ های گرم را امتحان کنید. هاوانایی هم می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. موهای طلایی پلاتین و یا مایل به خاکستری با رنگ های ملایم و روشن که با رنگ پوست و مویتان در تضاد باشند همخوانی دارند.

 

 

 

 

ست کردن فریم با رنگ پوست

سرد

پوست هایی با رنگ های سرد به دلیل داشتن زمینه صورتی با فریم هایی با زمینه های روشن مثل آبی، نقره ای، طوسی، سبز و شفاف درهماهنگی هستند. فریم های مشکی زیادی تند و رنگ طلایی با زمینه­ی صورتی پوست تان در تضاد خواهد بود.

خنثی

پوست های دارای رنگ خنثی همراه با پس‌زمینه­ی صورتی و طلایی، می توانند تقریباٌ هر چیزی که می خواهند انتخاب کنند. با یک مشکی قوی جسور به نظر برسید، با طرح هاوانایی خنثی و یا با رنگ های شاد بازی کنید.

گرم

پوست های دارای زمینه رنگ های گرم معمولا با فریم های دارای رنگ های گرم بهترین هستند- هاوانایی، قهوه‌ای، قرمز، نارنجی، طلایی و زرد. این پوست ها همچنین با پررنگی مشکی در هماهنگی هستند، اما از رنگ های دارای سبز پرهیز کنید.

 

 

جزییات فریم 

 

انتخاب بر اساس ضخامت فریم

آیا می خواهید عینک تان نشانی از سبک تان باشد و یا می خواهید عینک زدنتان کمتر به چشم بیاید؟

 

فریم های ضخیم

عینک های دارای قاب ضخیم جسور و چشمگیر هستند. افراد دارای صورت های با ویژگی های قوی مثل بینی و چانه بزرگ باید این فریم ها را امتحان کنند که به آن های کمک می کند تاکید از روی این ویژگی‌هایشان برداشته شود. فریم های ضخیم معمولا در رنگ های تیره بیرون می آیند، اما از آن جایی که اخیرا همه پسند شده اند تنوع بیشتری پیدا کرده اند. عینک های شفاف ضخیم هم بسیار مد روز هستند.‌هایها

 

فریم های باریک

فریم های باریک با صورت شما یکی می شوند. آن ها بر روی چشم ها و سایر ویژگی های صورت تاکید دارند. اگر می خواهید دیگران متوجه صورتتان شوند، نه عینک‌تان(یا اگر نمی خواهید عینک‌تان جلب توجه کند)، فریم های باریک را انتخاب کنید.

 

انتخاب بر اساس پهنای فریم

پهنای فریم شما همچون پهنای کفش شما است. این انتخاب یک انتخاب بر اساس مد نیست بلکه باید فریمی را انتخاب کنید که اندازه صورتتان باشد. چند نکته را باید برای انتخاب عینک بر اساس پهنای آن در نظر بگیرید:

میان دسته عینک و شقیقه شما باید کمی فاصله باشد، اما این فاصله باید خیلی کم باشد.

وقتی می خندید عینکتان باید همچنان روی بینی تان قرار گرفته باشد نه این که توسط گونه هایتان جابه‌جا شود.

با خرید فریم تان به صورت آنلاین انتخاب های بیشتری در اختیار دارید و همچنین مبلغ کمتری پرداخت می کنید، اما چندان راحت نیست که بتوانید بدون امتحان کردن فریم اندازه خودتان را پیدا کنید. بهتر است از سایت هایی خرید کنید که می توانید چند فریم را امتحان کنید و باقی را برگردانید.

انتخاب بر اساس پهنا و بلندی دسته های عینک

 

پهنای دسته ها

خیلی نگران پهنای دسته های عینک‌تان نباشید. دسته های عینک معمولا به صورتی طراحی شده اند که با پهنای کلی عینک در تناسب باشند. دسته های پهن معمولا برای فریم های پهن هستند و بیشتر در عینک های آفتابی متداول­اند. فریم های طبی معمولا دسته های باریک دارند.

بلندی دسته ها

معمولا بیشتر خانم های بزرگسال باید فریم هایی با دسته های بین 135 تا 140 را استفاده کنند و بیشتر آقایان بزرگسال عینک هایی با دسته های 140 تا 145. این اندازه ها بر اساس شکل صورت و اندازه تغییر می کنند.

 منبع