UV چیست؟

UV بخشی از طیف نامرئی نور خورشید است.

پهنای این ناحیه از طیف نور، بین 100 تا 400 نانومتر است و پهنای مهمترین ناحیه آن U.V.A، بین 315 تا 400 نانومتر است. U.V.A به وسیله چشم جذب می شود و می تواند سبب آب مروارید گردد. به خصوص در کودکان که آسیب های جدی تری به چشم آنان وارد می کند.

 

از چشم‌هایتان در برابر نور خورشید محافظت کنید

پوشش UV به راحتی روی لنز عینک ایجاد می‌شود و می تواند شما را از بسیاری از مشکلات بینایی نجات دهد. 1 مورد از 10 مورد سرطان پوست در پلک‌ها اتفاق می‌افتد. آسیب به شبکیه و یا قرنیه چشم، دژنراسیون ماکولا(لکه زرد)، آب‌مروارید و آفتاب‌سوختگی چشم همه می‌توانند با ابزارهای صحیح جلوگیری شوند. شما می‌توانید با محافظت از چشم‌هایتان در برابر UV از همه‌ی این خطرها دور بمانید. ضدآفتاب‌ها همیشه توصیه می‌شوند، اما شما می‌توانید با انتخاب لنزهای دارای پوشش UV، محافظت بیشتری ایجاد کنید. افزودن پوشش UV بر روی لنز عینک‌تان کار آسانی است اما می‌تواند تاثیرات زیادی داشته باشد.

 

پوشش UV چیست؟

یکی دیگر از لنزهای طبی مفید، پوشش بی‌رنگی است که می تواند جلوی اشعه ماورای بنفش خورشید را بگیرد. همانطور که کرم ضدآفتاب از آسیب رساندن اشعه UV خورشید به پوست شما جلوگیری می‌کند، لنزهای طبی هم از آسیب رساندن این اشعه به چشم‌های شما جلوگیری می‌کنند. قرار گرفتن بیش‌ از‌ حد در برابر نور ماورای بنفش علت آب‌مروارید، آسیب‌های شبکیه و بسیاری از مشکلات بینایی است. لنزهای پلاستیکی معمولی بیشتر نور UV را مسدود می‌کنند، اما افزودن یک لایه پوشش UV می تواند  میزان محافظت را تا صد درصد افزایش دهد. (سایر لنزها مثل پلی‌کربنات و پلاستیک‌های شاخص بالا صد درصد محافظت UV در درون خود دارند و نیازی نیست پوشش دیگری به آن‌ها اضافه کنیم.) لنزهای فتوکرومیک هم بدون اضافه کردن پوشش UV صد درصد ازچشم‌های شما در برابر اشعه UV محافظت می‌کنند.

 

منبع

منبع