استات چیست؟

همه چیز درباره‎ استات

استات سلولز یک پلاستیک با منبع گیاهی و ضد آلرژی است. این ماده برای اولین بار در اواخر دهه ۴۰ میلادی برای ساخت عینک به کار رفت زیرا پلاستیک‎هایی که قبلا برای تولید عینک استفاده می‎شدند بسیار شکننده بودند. استات‏ هایی که امروزه به کار می‎روند به محکم و سبک بودن و انعطاف ‎پذیری معروف هستند. استات سلولز همچنین دارای قابلیت بسیار بالایی برای شفافیت، تنوع رنگ‎ و پرداخت است و با کنار هم گذاشتن چندین لایه رنگ یا شفافیت و به هم فشردن آن‎ها می توان رنگ‎بندی ‎های پیچیده‌تری تولید کرد. در استات‎های چند لایه امکانات بی پایانی وجود دارد.

استات سلولز نوعی پلاستیک غیر نفتی است که از پنبه طبیعی و الیاف چوب ساخته می‎شود.  فرآورده ‎های نفتی برای محیط زیست گران و مضر هستند، در حالی که استات سلولز از مواد تجدید‎ پذیر ساخته می‎شود.  سلولز استات برای ساخت فریم عینک، با تشکیل لایه‎ های پلاستیکی در بلوک ‎های بزرگ آغاز می‎شود. سپس این قطعات  به طور دقیق خرد می‎شوند، صیقل می‏‎خورند و در آخر در قالب یک فریم مونتاژ می‎شوند.

تفاوت بین فریم‎های استات و فریم‎های پلاستیکی قالب تزریقی چیست؟

استات سلولز ضد حساسیت است؛ از منبعی تجدید پذیر تولید می‎شود وسبک وزن و بسیار قوی است. این نوع فریم، از برش، فرم‎دادن و پولیش ورق‎های پلاستیک ساخته می‎شود.
همانطور که از نام آن پیداست، فریم‎ های قالب ‏های تزریقی با تزریق پلاستیک با پایه نفت مایع که شکننده‎تر است، به قالبی آلومینیومی یا استیل ضدزنگ ساخته می‎شوند. در این نوع فریم‎ها رنگ‎ کاری معمولا از طریق اسپری انجام می‎شود و سپس برای درخشش پوشش داده می شوند. فریم‎ های قالب تزریقی معمولاً ارزان‎تر هستند اما کیفیت پایین‌تری دارند.

منبع